



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 1.4 W |
| Number of Channels | 2 |
| Input capacitance | 215 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 3.5 A, -3 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel, P-Channel |
| Gate Charge | 3 nC |
| Drain to Source Resistance | 32 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.6 V |
Stock: 7382
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21206
Ext.Price$0.21206
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21206 | $0.21206 |
| 10 | $0.18999 | $1.89990 |
| 50 | $0.17021 | $8.51050 |
| 100 | $0.14946 | $14.94600 |
| 500 | $0.13124 | $65.62000 |
| 1000 | $0.11824 | $118.24000 |
| 3000 | $0.10653 | $319.59000 |
| 5000 | $0.10045 | $502.25000 |
